• Nauczysz się języka praktycznie

  w komunikacji poprzez praktyczne ćwiczenia konwersacyjne w klasie, co przekłada się na rozwój umiejętności porozumiewania się w rzeczywistym świecie.

 • Zdobędziesz międzynarodowe certykifkaty językowe

  honorowane przez uczelnie, pracodawców, organizacje rządowe i zawodowe na całym świecie, dzięki czemu wyróżnisz się na rynku pracy i stworzysz dla Siebie nowe możliwości kariery zawodowej.

 • Przygotujesz się do studiów językowych w Polsce i za granicą

  i uzyskasz niezbędne umiejętności językowe, aby podjąć studia filologiczne w Polsce, a jeżeli zechcesz, pomożemy Ci przygotować się do studiów za granicą (robimy to już od wielu lat).

 • Zrealizujesz swoje plany wymagające znajomości języka

  ponieważ wiedza językowa zdobyta w Szkole Językowej ARTOS  sprawdzi się na całym świecie (uczymy języka naprawdę wszechstronnie - od podstaw aż do poziomu akademickiego).

 • Będziesz uczyć się w szkole, która ma 25 lat doświadczenia w nauczaniu

  doświadczenia, z którego teraz będziesz mógł w pełni korzystać, tak jak wcześniej uczyniło to tysiące absolwentów ARTOS-u. Twoja kariera językowa jest w rękach profesjonalistów.

Kurs CPE Olsztyn

Certificate of Proficiency in English (CPE): 


CPE jest prestiżowym egzaminem z języka angielskiego.  Testuje on wiedzę językową na poziomie zaawansowanym: C-2 (według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego). Osoba, która zdała taki egzamin potrafi biegle używać języka angielskiego praktycznie w każdej sytuacji.  Certyfikat  ten świadczy o tym, że poziom znajomości językowej jego posiadacza jest porównywalny do poziomu znajomości języka angielskiego u wykształconej osoby, dla której angielski jest językiem ojczystym.   Brzmi prestiżowo, nieprawdaż?

 

Nic więc dziwnego, że certyfikat CPE jest odpowiednią kwalifikacją językową na prawie wszystkie uczelnie brytyjskie (niektóre uniwersytety uznają tylko ocenę A lub B) i większość uczelni wyższych na całym świecie. Egzamin sprawdza wszystkie cztery umiejętności językowe: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu i mówienie. Oceniana jest też znajomość słownictwa i gramatyki. Egzamin przeznaczony jest dla młodzieży jak i dorosłych.


Kurs CPE w ARTOS-ie:  

Podobnie jak na kursie CAE pracujemy na materiałach autentycznych.  Prasa brytyjska, fragmenty powieści oraz publikacji popularno-naukowych, czy programy telewizyjne dostarczają wielu ciekawych tematów do dyskusji i pracy z językiem na wielu płaszczyznach.  Na kursie CPE koncentrujemy się szczególnie na tym, co sprawia uczniom najwięcej kłopotów, np. interpretacja skomplikowanych, abstrakcyjnych tekstów, z którymi zdający test CPE mają do czynienia na egzaminie. 


Duży nacisk kładziony jest na rozwijanie umiejętności wypowiadania się na wszelkie możliwe tematy, również abstrakcyjne, oraz używanie odpowiedniego języka do wyrażania skomplikowanych zagadnień w sposób jasny i zrozumiały.  Ostatecznym celem jest umiejętność aktywnego uczestniczenia w dyskusji oraz zdolność do tworzenia długich, logicznie zbudowanych wypowiedzi na każdy temat, co nie tylko testowane jest na samym egzaminie, ale jest ważne w kontekstach zawodowych i akademickich. 

 

 


Kurs CPE to też szansa na wzbogacenie słownictwa.  Podobnie jak na kursie CAE, studenci otrzymują definicje prawie wszystkich trudnych lub nowych słów, zwrotów, idiomów, kolokacji, które pojawiają się na kursie.  Ta wiedza jest następnie utrwalana, stosowana w wypowiedziach ustnych i pisemnych a jednocześnie testowana.  Starannie opracowany system studiowania słownictwa otwiera przed uczniami bogactwo leksykalne języka angielskiego i pomaga w szybkim zapamiętywaniu słów, poznawanych zawsze w kontekście. 

 


Kurs przygotowujący do egzaminu CPE, dla osób, których umiejętności językowe są na poziomie C-1 składa się z trzech semestrów (lub co najmniej  dwóch) w trybie Optymalnym, tj. intensywnym.

Prosimy o kontakt w Biurze Szkoły, gdzie na miejscu można będzie określić bieżące zaawansowanie językowe poprzez krótki test diagnostyczny, na podstawie którego będziemy mogli zaproponować kurs przygotowujący do CPE dostosowany do indywidualnych potrzeb studenta.  Nasze kursy języka angielskiego przygotowujące do CPE odbywają się w Olsztynie, ul. Pieniężnego 18.

 

 

WYKŁADOWCA - absolwent University of Surrey w Wielkiej Brytanii:  doświadczony lektor, który przygotował już setki osób do międzynarodowych egzaminów językowych.

 

 

 

Przyjmujemy już zapisy na Nowy Semestr 


Prosimy o kontakt z Biurem Szkoły:

 
tel.
 (89) 534 21 50   lub  515 253 212

Zrób rezerwację na kurs językowy

 

Wyślij zapytanie o kurs językowy

 

Umów się na spotkanie

 

 

 

 
  

Zapraszamy na Kurs CPE : Szkoła Językowa ARTOS, Olsztyn ul. Pieniężnego 18

Aby się zapisać lub umówić na rozmowę zadzwoń na:  89 534 21 50  lub:  515-253-212


 

Kontakt

Szkoła Językowa "ARTOS"
ul. Pieniężnego 18 (I piętro), 10-006 Olsztyn
Tel./Fax (89) 534-21-50, Tel. kom. 0 515-253-212
Skontaktuj się z nami także: