• Nauczysz się języka praktycznie

  w komunikacji poprzez praktyczne ćwiczenia konwersacyjne w klasie, co przekłada się na rozwój umiejętności porozumiewania się w rzeczywistym świecie.

 • Zdobędziesz międzynarodowe certykifkaty językowe

  honorowane przez uczelnie, pracodawców, organizacje rządowe i zawodowe na całym świecie, dzięki czemu wyróżnisz się na rynku pracy i stworzysz dla Siebie nowe możliwości kariery zawodowej.

 • Przygotujesz się do studiów językowych w Polsce i za granicą

  i uzyskasz niezbędne umiejętności językowe, aby podjąć studia filologiczne w Polsce, a jeżeli zechcesz, pomożemy Ci przygotować się do studiów za granicą (robimy to już od wielu lat).

 • Zrealizujesz swoje plany wymagające znajomości języka

  ponieważ wiedza językowa zdobyta w Szkole Językowej ARTOS  sprawdzi się na całym świecie (uczymy języka naprawdę wszechstronnie - od podstaw aż do poziomu akademickiego).

 • Będziesz uczyć się w szkole, która ma 25 lat doświadczenia w nauczaniu

  doświadczenia, z którego teraz będziesz mógł w pełni korzystać, tak jak wcześniej uczyniło to tysiące absolwentów ARTOS-u. Twoja kariera językowa jest w rękach profesjonalistów.

Kurs IELTS Olsztyn

IELTS - Certyfikat na studia zagraniczne


IELTS (International English Language Testing System) jest nieco innym egzaminem w stosunku do wcześniej opisanych w tym sensie, że na jego podstawie oceniana jest znajomość języka mierzona w skali punktowej od 0 do 9 punktów. To praktycznie oznacza, że osoba, która na przykład uzyskała średni wynik pomiędzy 5 i 6  punktów zdobyła certyfikat IELTS porównywalny do certyfikatu FCE.  Wynik około 7 punktów na IELTS jest porównywalny do zdobycia certyfikatu CAE, a certyfikat IELTS z wynikiem od 7.5 do 9 punktów można porównać do certyfikatu CPE. 


Pod względem językowym jest to egzamin łatwiejszy niż CPE, ale jego konstrukcja (np. fakt, że w części Listening słuchamy wszystkiego tylko jeden raz, a nie dwa razy, jak w innych egzaminach) sprawia, że trzeba być naprawdę biegłym językowo, aby uzyskać na nim najwyższą ilość punktów.


Egzamin IELTS oferowany jest w dwóch wersjach: General Training Module (egzamin bada ogólną znajomość języka w kontekście pracy) oraz Academic Module (egzamin bada znajomość angielskiego w kontekście nauki w środowisku anglojęzycznym). 

 

Moduł GTM wybierany jest przez osoby, które zdają egzamin z myślą o emigracji np. do Kanady, Nowej Zelandii czy Australii albo w celu zdobycia obywatelstwa brytyjskiego, gdzie minimalny wynik to 6.5 punkta.   Natomiast w Polsce, wynik powyżej 6 punktów jest uznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako udokumentowanie kwalifikacji językowych przewodników turystycznych i pilotów wycieczek oraz przez Służbę Cywilną jako potwierdzenie kwalifikacji językowych pracowników

 


Moduł akademicki wybierany jest przez tych, którzy chcą podjąć studia za granicą, ponieważ IELTS jest uznawany praktycznie we wszystkich krajach anglojęzycznych. 
Przykładowo, 
wynik minimalny 7 punktów (na niektóre kierunki 6.5) jest akceptowany przez Warwick University. Podobnie, minimum 7 punktów na egzaminie IELTS akceptowane jest przez Cambridge University. Oprócz średniej ogólnej na pułapie 
7 punktów trzeba mieć średnią najmniej 7 punktów z każdej części egzaminu.  Praktycznie oznacza to, że jeżeli jakaś część wypadła nieco słabiej niż 7 punktów, możemy nie mieć szans przy rekrutacji.  


Dlatego, aby zapewnić sobie szanse na przyjęcie należy mierzyć w wynik na pułapie około 8 punktów, czyli uzyskać wynik porównywalny z CPE z oceną A lub B.  Wtedy będziemy mogli spełnić wymagania wszystkich uczelni międzynarodowych, w tym uczelni z najwyższej półki.  


Więcej informacji o zaawansowaniu językowym wymaganym przy rekrutacji na uczelnie zagraniczne znajdziecie Państwo na naszej stronie w artykule:  Kwalifikacje językowe na studia w Anglii.

 

 

Kurs IELTS w ARTOS-ie: 

 

Wszystkie umiejętności potrzebne do zdania czterech części egzaminu IELTS (Reading, Writing, Listening oraz Interview) są rozwijane na kursach egzaminacyjnych na poziomie C-1 oraz C-2.  Czas potrzebny do przygotowania do egzaminu IELTS zależy od zaawansowania kandydata.  Niektórym wystarcza jeden semestr lub rok. Inni potrzebują dwóch lat nauki. 

Kurs IELTS prowadzony jest przez 
doświadczonego lektora (absolwent University of Surrey w Wielkiej Brytanii). Przygotowując się do egzaminu, nasi uczniowie ćwiczą nie tylko niezbędne umiejętności egzaminacyjne, ale rozwijają sztukę krytycznego myślenia, oceny i wyrażania poglądów czy prowadzenia dyskusji na różnorodne tematy, co także przekłada się później na sukces w studiowaniu na uczelni.   

Przygotowując się do IELTS zwracamy uwagę na rozwijanie umiejętności pisania w kontekście akademickim, np. pisanie esejów lub raportów, a w szczególności koncentrujemy się na sposobach porównywania i opisywania danych przedstawionych w formie wykresów tworzonych w programie Microsoft Excel, ponieważ ta umiejętność jest prawie zawsze testowana na egzaminie IELTS.

  

Prosimy o kontakt w Biurze Szkoły, gdzie na miejscu można będzie określić bieżące zaawansowanie językowe oraz optymalną ścieżkę dojścia do poziomu, który pozwoli dobrze zdać egzamin IELTS.  Nasze kursy języka angielskiego przygotowujące do IELTS odbywają się w Olsztynie, ul. Pieniężnego 18.
  

WYKŁADOWCA - absolwent University of Surrey w Wielkiej Brytanii:  doświadczony lektor, który przygotował już setki osób do międzynarodowych egzaminów językowych.

 

 

 

Przyjmujemy już zapisy na Nowy Semestr 


Prosimy o kontakt z Biurem Szkoły:

 
tel. (89) 534 21 50   lub  515 253 212

Zrób rezerwację na kurs językowy

 

Wyślij zapytanie o kurs językowy

 

Umów się na spotkanie

 

 

  

Zapraszamy na kurs IELTS: Olsztyn, Szkoła Językowa ARTOS, ul. Pieniężnego 18

Aby się zapisać lub umówić na rozmowę zadzwoń na: 89 534 21 50  lub: 515-253-212
 

Kontakt

Szkoła Językowa "ARTOS"
ul. Pieniężnego 18 (I piętro), 10-006 Olsztyn
Tel./Fax (89) 534-21-50, Tel. kom. 0 515-253-212
Skontaktuj się z nami także: