• Nauczysz się języka praktycznie

  w komunikacji poprzez praktyczne ćwiczenia konwersacyjne w klasie, co przekłada się na rozwój umiejętności porozumiewania się w rzeczywistym świecie.

 • Zdobędziesz międzynarodowe certykifkaty językowe

  honorowane przez uczelnie, pracodawców, organizacje rządowe i zawodowe na całym świecie, dzięki czemu wyróżnisz się na rynku pracy i stworzysz dla Siebie nowe możliwości kariery zawodowej.

 • Przygotujesz się do studiów językowych w Polsce i za granicą

  i uzyskasz niezbędne umiejętności językowe, aby podjąć studia filologiczne w Polsce, a jeżeli zechcesz, pomożemy Ci przygotować się do studiów za granicą (robimy to już od wielu lat).

 • Zrealizujesz swoje plany wymagające znajomości języka

  ponieważ wiedza językowa zdobyta w Szkole Językowej ARTOS  sprawdzi się na całym świecie (uczymy języka naprawdę wszechstronnie - od podstaw aż do poziomu akademickiego).

 • Będziesz uczyć się w szkole, która ma 25 lat doświadczenia w nauczaniu

  doświadczenia, z którego teraz będziesz mógł w pełni korzystać, tak jak wcześniej uczyniło to tysiące absolwentów ARTOS-u. Twoja kariera językowa jest w rękach profesjonalistów.

Niemiecki Olsztyn

Zapraszamy na kursy języka niemieckiego Zapraszamy na kursy języka niemieckiego

Kurs w systemie Standardowym.  Od podstaw do poziomu wymaganego, aby zdać egzamin na Zertifikat Deutsch (B-1) 


W ARTOS-ie nauczysz się języka niemieckiego praktycznie, w komunikacji.  Jeżeli chcesz przygotować się do wyjazdu do Niemiec, z nami zdasz egzamin Zertifikat Deutsch, który potwierdzi Twoją znajomość języka. Umiarkowane tempo na kursach Standardowych jest doskonale dopasowane do potrzeb tych, którzy muszą łączyć obowiązki nauki lub pracy zawodowej z nauką języka niemieckiego. Dla osób, które mają więcej czasu na naukę i chcą szybko opanować język proponujemy również kursy Intensywne w trybie Optymalnym

 

Pozytywny wynik egzaminu Zertifikat Deutsch (ZD) świadczy o solidnych podstawach znajomości języka potocznego. Dyplom ZD znany jest na całym świecie i stanowi świadectwo, że legitymująca się nim osoba opanowała najważniejsze struktury gramatyczne i jest w stanie zrozumieć rozmowę na tematy z życia codziennego i w niej uczestniczyć. Potrafi ona również przedstawić proste fakty w formie ustnej i pisemnej oraz zrozumieć teksty poświęcone tematyce z życia codziennego.  Zertifikat Deutsch uznawany jest w krajach niemieckojęzycznych za dowód bardzo dobrej znajomości podstaw języka niemieckiego.


Zajęcia prowadzone są w godzinach popołudniowych lub porannych, zazwyczaj raz w tygodniu w systemie Standardowym.  Na jednym spotkaniu są 3 godziny zegarowe zajęć, tj. 4 godziny lekcyjne.  Na lekcjach koncentrujemy się na ćwiczeniu praktycznej komunikacji oraz na rozwijaniu wszelkich niezbędnych umiejętności językowych wymaganych do funkcjonowania w rzeczywistym świecie.  Oferujemy naukę niemieckiego od podstaw aż do poziomu wymaganego, aby zdać egzamin na Zertifikat Deutsch  (poziom B-1).  
Jeśli nie miałeś kontaktu z językiem niemieckim, zapraszamy na kurs podstawowy. Jeśli uczyłeś się języka niemieckiego wcześniej, zapraszamy na poziom wyższy.


W kursie standardowym w okresie jednego semestru jest 64 godziny lekcyjne.

  

KURSY NIEMIECKIEGO W TRYBIE STANDARDOWYM

 • Zajęcia odbywają się głównie w środy lub w soboty 

 

 


Oferujemy również intensywne kursy języka niemieckiego od podstaw, które są szybszą i (ze względu na promocyjne rabaty) znacznie tańszą formą nauki języka niemieckiego. Na kursie intensywnym (kurs w trybie Optymalnym, zajęcia 2 x 4 lekcje w tygodniu) program dwóch semestrów Standardowych jest realizowany w jednym semestrze Intensywnym. Kursy Optymalne daję bardzo szybkie efekty.  Kurs Intensywny dostępny jest zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych. 

 

 

Zobacz opinię o naszym kursie języka niemieckiego

Bartłomiej Skrago:

"Na kurs języka niemieckiego dla początkujących zapisałem się w październiku 2014 r., ale jeszcze przed rozpoczęciem nauki zostałem ostrzeżony, że ARTOS jest szkołą, w której pracuje się na wysokich obrotach."

  

 

 
 

Przyjmujemy już zapisy na Nowy Semestr 


Prosimy o kontakt z Biurem Szkoły:

 
tel. (89) 534 21 50   lub  515 253 212

Zrób rezerwację na kurs językowy

 

Wyślij zapytanie o kurs językowy

 

Umów się na spotkanie

 

 

  

Czego nas uczy historia François Gouin’a?


Istnieje dość powszechne przekonanie, że jeżeli ktoś zna wszystkie czasy gramatyczne oraz przynajmniej 5000 słów w danym języku to jest on uznawany za osobę zaawansowaną językowo, która zapewne potrafi biegle posługiwać się tym językiem.  

 

Podobnie myślał francuski nauczyciel łaciny, François Gouin (1831-1896), który postanowił nauczyć się języka niemieckiego poprzez opanowanie zasad gramatyki i nauczenie się podstawowych słów niemieckich.  Jako młody człowiek wyjechał z Normandii do Niemiec, gdzie planował rozpocząć studia w Berlinie a ponieważ nie znał niemieckiego, zatrzymał się na pewien okres w Hamburgu, aby nauczyć się języka.  
Zaopatrzony w podręcznik gramatyki oraz słownik niemiecko-francuski szybko opanował podstawy gramatyki (’zakuł’ między innymi 248 niemieckich czasowników nieregularnych) oraz zapamiętał podstawowe słówka.  Następnie udał się na Uniwersytet w Hamburgu, aby posłuchać wykładów w języku niemieckim i w ten sposób przetestować swoje umiejętności językowe. Niestety nic nie rozumiał.  

 

 

Wtedy ze zdwojoną siłą wrócił do samodzielnego studiowania języka niemieckiego w wynajętym przez siebie pokoju i w ciągu jednego zaledwie miesiąca nauczył się na pamięć słownika, tj. znaczenia około trzydziestu tysięcy słów niemieckich (ponoć potrafił zapamiętać 1000 słów dziennie). Ponadto tłumaczył na francuski niektóre dzieła Goethego i Schillera.  Tak przygotowany, ponownie udał się na wykłady na Uniwersytecie i był zdruzgotany rezultatem, ponieważ ponownie prawie nic nie rozumiał. Ostatecznie uznał cały swój wysiłek i swoją naukę za wielką klęskę.

 

Nic w tym dziwnego, że Gouin odniósł całkowitą porażkę, stawiając na teoretyczne opanowanie gramatyki oraz nauczenie się na pamięć słownictwa.  Dziwne natomiast jest to, że pomimo jego porażki, wielu próbuje dzisiaj iść tą samą drogą, stawiając, na przykład, na techniki pamięciowe pomagające nauczyć się przykładowo 200 słówek dziennie. Przecież Gouin potrafił zapamiętać nawet 1000 słów dziennie a pomimo tego nie nauczył się posługiwać językiem niemieckim.


Znajomość gramatyki i słownictwa jest w nauce języka potrzebna podobnie jak potrzebna jest znajomość nut oraz zasad harmonii i kompozycji w muzyce. Jednakże bez zastosowania wiedzy gramatyczno-leksykalnej w praktycznych ćwiczeniach konwersacyjnych nie będziemy umieli się językiem praktycznie posługiwać tak samo jak ktoś, kto tylko zna zasady harmonii i notacji muzycznej nie będzie umiał grać na instrumencie bez praktycznych ćwiczeń w graniu. 


Opanowanie języka to coś znacznie więcej niż nauczenie się podstaw gramatyki i zapamiętanie kilku tysięcy słówek.  Przede wszystkim jest to wykształcanie umiejętności myślenia w tym języku i odpowiedniego stosowania słownictwa i gramatyki w wypowiedziach, co można osiągnąć tylko poprzez całą gamę praktycznych ćwiczeń. Sztuka budowania własnych myśli w języku obcym jest wypadkową bardzo wielu innych umiejętności językowych.  Dopiero korelacja tych umiejętności i połączenie ich w świadomości ucznia w jeden spójny kognitywny system daje pożądany efekt.  Ten efekt osiągany jest tylko poprzez praktyczne ćwiczenia. Samo rozumienie zasad gramatycznych czy zapamiętanie słówek to tylko teoria. W dzisiejszych czasach nie wystarczy teoria. Wiedza językowa musi być aktywna.  Dlatego w naszej szkole stawiamy na wszechstronny rozwój języka poprzez praktyczne ćwiczenia.

      

Zapraszamy na kurs języka niemieckiego: Olsztyn, Szkoła Językowa ARTOS, ul. Pieniężnego 18

(kursy języków obcych: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski)

Aby się zapisać lub umówić na rozmowę zadzwoń na:  89 534 21 50  lub:  515-253-212
 

Kontakt

Szkoła Językowa "ARTOS"
ul. Pieniężnego 18 (I piętro), 10-006 Olsztyn
Tel./Fax (89) 534-21-50, Tel. kom. 0 515-253-212
Skontaktuj się z nami także: