Telefon ARTOS

Zapisz się na Kurs Large Light

Dowiedz Się Więcej Large Light

 

 

Ostatnie dni zapisów na semestr zimowo-wiosenny 2023 

Angielski od podstaw: Zapisz się na Kurs

Angielski na wyższych poziomach: Zrób Test Diagnostyczny a następnie zapisz się na kurs 

Studenci kontynuujący naukę w ARTOS-ie: Zgłoś się na Nowy Semestr

Skontaktuj się mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 515 253 212

  

 

Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 18.00

tel. 515 253 212  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

   

Sprawdź Angielski A

   

 

 Testy 1A Poziom C 2 A  Testy 2A
Poziom C 1 A
Poziom B 2 A
Poziom B 1 A
Poziom A 2 A

 

Sprawdź jak dobrze znasz angielski 

 

Angielski Dzieci Test A 

 

 

O Szkole 150

 

ARTOS, Szkoła Językowa w Olsztynie założona w roku 1991, to szkoła z doświadczeniem 
które gwarantuje, że każdy kto tego chce może bardzo dobrze opanować język.
Uczymy od podstaw aż do poziomu akademickiego: od A-1 do C-2.

 

 

CO OSIĄGNIESZ UCZĄC SIĘ W ARTOS-ie:

Nauczysz się praktycznie komunikować w języku, dzięki czemu będziesz dobrze funkcjonować w rzeczywistym świecie, gdzie znajomość języków nabiera coraz większego znaczenia, i stworzyć dla siebie nowe możliwości kariery zawodowej.

Zbudujesz swoją wiedzę językową na bardzo mocnych fundamentach i biegle opanujesz język we wszystkich jego aspektach, dzięki czemu rozwiniesz zdolność wyrażania swoich myśli w języku, który z czasem przestanie być Ci obcy.

Przygotujesz się do egzaminu Maturalnego orzez do międzynarodowych egzaminów językowych w tym tych najbardziej prestiżowych, jak Cambridge Advanced (CAE) czy Proficiency (CPE) oraz IELTS a także Zertifikat Deutsch.  

Uzyskasz niezbędne umiejętności językowe, aby podjąć studia filologiczne w Polsce oraz wszędzie tam, gdzie angielski jest językiem wykładowym. Pomożemy Ci też przygotować się do studiów za granicą (robimy to już od wielu lat).  

 

  

   Zapisy na Kursy Online A

 

 

 

Klaudia Zawrotna

Klaudia Zawrotna frameWe wrześniu 2016 rozpoczęłam pierwszy rok Architektury w Manchester School of Architecture, a z tego tytułu właściwie na dwóch uniwersytetach - University of Manchester i Manchester Metropolitan.

ARTOS po raz pierwszy odwiedziłam w drugiej klasie liceum, gdzie zaczęłam kurs przygotowujący do CAE.
Nauka w ARTOS-ie okazała się wyzwaniem, wymagała niemałego zaangażowania czasowego, ponieważ oprócz zajęć w tygodniu szkolnym, trzeba sobie poradzić z obszerną, choć urozmaiconą pracą domową. Choć nie było to łatwe, z całą pewnością mogę powiedzieć, że każdy wysiłek był wart końcowego efektu.
Nigdy wcześniej nie rozwinęłam swojego angielskiego tak bardzo, jak przez rok nauki w ARTOS-ie. Był to krok milowy na moje drodze do wymarzonej dwujęzyczności.

Kompetencje lektora i moje starania zaowocowały pełną swobodą w wyrażaniu swoich myśli w obcym języku, przyjemnym czytaniu książek, wiadomości czy naturalnej rozmowie przez telefon po angielsku. To nie tylko wielka radość i satysfakcja, ale osiągniecie, które otwiera wiele drzwi w przyszłości.

Decydując się na studia w Wielkiej Brytanii oprócz zdania polskiej matury, do pokonania jest jeszcze kilka przeszkód. Rozpoczynając od założenia konta w UCASie, przez napisanie Personal Statement, zdobycie Referencji, następnie wyboru maksymalnie pięciu uczelni i finalnie dwóch ofert – "first" i "insurance choice". Osoby aplikujące na kierunki artystyczne zobowiązane są również do stworzenia portfolio ze swoimi pracami, co nie ominęło i mnie. Ostatnią, ale bardzo ważną kwestią jest uzyskanie certyfikatu językowego, czy to wspomniany wcześniej CAE, czy też IELTS. Ten ostatni honorowany jest przez wszystkie uczelnie ( składa się z czterech części - słuchania, czytania, pisania oraz mówienia). Choć tuż przed egzaminem przygotowywałam się już sama, bazą do powtórek były grube segregatory z czasów nauki w ARTOS-ie. Egzamin zdałam ostatecznie z wynikiem 7.5.

Klaudia Zawrotna frame 2Po przebrnięciu tej drogi cel podróży był już tuż tuż - wsiadać w samolot i frunąć do Anglii Północno-Zachodniej. I tak, od pierwszej chwili, gdy wylądowaliśmy, wiedziałam, że jestem właśnie tu gdzie chcę i powinnam być. I choć może brzmi to cukierkowo, to nie znaczy że to nieprawda! Nie potrafię porównać radości, i dumy i szaleńczej ciekawości, które czułam kiedy po raz pierwszy zobaczyłam mój uniwersytet do żadnego innego doświadczenia. Nigdy wcześniej nie miałam okazji odwiedzić Wielkiej Brytanii, dlatego, mimo pozytywnych wyników egzaminów, obawiałam się komunikacji w języku angielskim poza salą lekcyjną. Wśród moich znajomych słyszało się sporo o różnicy między tym, czego uczy się w szkole, a skuteczną komunikacją na co dzień. Myślę,że to właśnie dzięki wielu konwersacjom i dyskusjom w grupie podczas zajęć w ARTOS-ie, dość szybko odnalazłam się w nowej rzeczywistości. Zwłaszcza na początku, jest to krótki, ale nieco stresujący test angielskiego,kiedy trzeba załatwić różne formalności, jak spotkanie w banku, rozmowy z urzędnikami przez telefon. Jak dotąd jednak słyszałam wiele ciepłych komentarzy na temat mojego poziomu językowego - w mowie i piśmie. Te niespodziewane komplementy od osób z całego świata, a zwłaszcza od native speakerów cieszą najbardziej.

Klaudia Zawrotna frame 3Jako że studia same w sobie to zupełnie inna bajka niż szkoła, myślę, że na początku warto dać sobie trochę czasu na oswojenie się z nową sytuacją edukacyjną, tym bardziej jeśli zaczynamy tę przygodę w brytyjskim systemie edukacji. Dość szybko człowiek zdaje sobie tu sprawę, że czasy ‘wkuwania’ materiału do kartkówek i sprawdzianów bezpowrotnie minęły. Właściwie, że na typową relację uczeń-nauczyciel nie ma tu również miejsca. Pojawia się za to upragniona wolność i dużo elastyczności w zakresie materiału, który chcemy opanować, a to wsparte wspaniałymi możliwościami IT oraz bibliotecznymi, po które wystarczy tylko wyciągnąć rękę. Jednak największą różnicą jeśli chodzi o metody i program nauki, którą zauważyłam jest to, że trzeba nauczyć się... myśleć. Dopiero teraz zaczynam rozumieć słowa Einsteina, która stwierdził, że to właśnie taki trening umysłu jest edukacją, a nie przyswajanie suchych faktów, które możemy znaleźć w książkach.

Uważam,że ARTOS pozwala solidnie się przygotować do spełnienia wymagań językowych podczas studiowania za granicą. Szeroka baza słownictwa z wielu dziedzin, którą tam zdobyłam niesamowicie ułatwiła mi aktywne uczestniczenie w wykładach i seminariach bez potrzeby używania słownika, co dla innych studentów nie zawsze jest tak oczywiste. Dzięki temu również nie boję się sięgać po różne tematycznie książki, a czytanie jest szybsze i skuteczniejsze, gdy nie trzeba sprawdzać wielu słówek, co na studiach zdecydowanie ma znaczenie. Teraz doceniam też czas spędzony na przeróżnych dyskusjach podczas zajęć w ARTOS-ie, dzięki czemu mogę być bardziej otwarta i komunikatywna, co przekłada się na lepsze zrozumienie intencji językowej rozmówcy czy klarowne rozpoznanie oczekiwań wykładowcy. Efektywna komunikacja jest ważna nie tylko na uniwersytecie, ale w życiu codziennym, a nie jest ona możliwe jeśli nie czujemy się ‘językowo’ swobodnie. Z perspektywy czasu widzę, że zróżnicowane zadania w ARTOS-ie pozwoliły mi poprawiać mój angielski w sposób spójny, rozwijając wszystkie kluczowe umiejętności - czytanie, pisanie, mówienie i słuchanie.

Klaudia Zawrotna frame 4Doświadczenie studiów za granicą jest wspaniałe, ale nie da się też ukryć, że nieco onieśmielające. Tych z was, którzy rozważają studiowanie za granicą, ale, całkowicie naturalnie zresztą, mają obawy, chciałabym gorąco zmotywować do wytrwania w drodze do celu. Sporo rzeczy da się sprawdzić i załatwić jeszcze przed wyjazdem, warto skrupulatnie przejrzeć strony internetowe uczelni i wczytać się w materiały odnośnie organizowanych Orientation i Freshers Weeks, gdzie naprawdę wszyscy i wszystko jest tam, aby pomóc zapoznać się nie tylko z campusem, ale też miastem. Nie ma co zajmować sobie głowy tworzeniem dziwnych scenariuszy, czy martwić się rzeczami, na które w momencie aplikacji nie mamy realnego wpływu. Po przygotowaniu się do wyjazdu jeszcze w Polsce, czy to samodzielnie, czy też z pomocą jednej z wielu organizacji dla aplikantów, wspaniale jest zwyczajnie pójść z nurtem, zwłaszcza podczas tych wyjątkowych pierwszych dni.

Jeśli chodzi o naukę języka angielskiego przed studiami, to najwięcej czasu poświęciłabym na ćwiczenie pisania - artykułów, esejów czy choćby pamiętnika. Kiedy w naszych tekstach używamy nowo poznanych słówek, uczymy się nie tylko ich znaczenia, ale możliwych kombinacji z innymi wyrazami i kontekstu językowego, w jakim się ich używa. W ten sposób ćwiczymy także precyzyjne wyrażanie swoich myśli i formułowania wypowiedzi, niezbędne przy pisaniu esejów na studiach. Ponadto cały proces nauki jest dużo bardziej aktywny, nie tylko biernie konsumujemy treści jak przy czytaniu czy słuchaniu, ale tę nową wiedzę przyswajamy lepiej i na dłuższy czas. Nieodłączną umiejętnością jest również mówienie - to w końcu jednak podstawa porozumiewania się wyjeżdżając za granicę. Ze swojego doświadczenia mogę zasugerować jak najczęstsze zwracanie uwagi na poprawną intonację wyrazów na samym początku nauki nowych słów. Oczywiście - mówić, mówić i jeszcze raz mówić, nawet jeśli tylko do siebie.

 

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all
1M 2M 3M 4M   1M-2 2M-2  3M-2 4M-2      
 1St/Auth  1Op/Auth   3St/Auth  2OpAuth     1St/Auth2  1OpAuth-2    3St/Auth-2   2/OpAuth2 Experiment   
  2/St 3/St 4St/2Op  5/St  6St/3Op

  3/St-2(An) 4St/2Op-2   5/St-2 6St/3Op2
 7/St 8St/4Op   9/St 5Op/10St   7/St-2  4/Op-2  8St-Part2 9/St-2   10St/5Op2    
11/St   6/0p/12St 13St    7Op/14St    8Op/16St     6Op-2  13St-2      
  9A/Op
    9/Op-2              7OpPh1 7OpPh2   7OpPh3

 

Szkoła Językowa ARTOS

ul. Pieniężnego 18

10-006 Olsztyn

 

Telefon:

+ 48 515 253 212 

 

Kontakt telefoniczny:

od poniedziałku do piątku: 9.00 - 18.00

 

Logo 400

Logo   Text 500

 Wybrane Linki:

Kursy Angielskiego Online

Angielski Online

Angielski od Podstaw

Dlaczego ARTOS 

 © 2017 Szkoła Językowa ARTOS.

Wszystkie prawa zastrzeżone


Please publish modules in offcanvas position.