Już Przyjmujemy Zapisy Na Kursy Angielskiego

Biuro Szkoły Zaprasza:  
  Poniedziałek 10 grudnia w godz. 14.00 - 15.30
  Wtorek 11 grudnia w godz. 14.00  - 15.30
  Środa 13 grudnia w godz. 14.00 - 15.30
  Czwartek 14 grudnia w godz. 14.00 - 15.30
  Piątek 15 grudnia w godz. 14.00 - 15.30
  Sobota 16 grudnia w godz. 15.00 - 15.30

 

Zapisz się na Kurs Large Light

Dowiedz Się Więcej Large Light

Kurs CAE

Czym różni się IELTS od innych egzaminów brytyjskich

IELTS (International English Language Testing System) jest nieco innym egzaminem w stosunku do wcześniej opisanych w tym sensie, że na jego podstawie oceniana jest znajomość języka mierzona w skali punktowej od 0 do 9 punktów. To praktycznie oznacza, że osoba, która na przykład uzyskała średni wynik pomiędzy 5 i 6 punktów zdobyła certyfikat IELTS porównywalny do certyfikatu FCE. Wynik około 7 punktów na IELTS jest porównywalny do zdobycia certyfikatu CAE, a certyfikat IELTS z wynikiem od 7.5 do 9 punktów można porównać do certyfikatu CPE.

Pod względem językowym jest to egzamin łatwiejszy niż CPE, ale jego konstrukcja (np. fakt, że w części Listening słuchamy wszystkiego tylko jeden raz, a nie dwa razy, jak w innych egzaminach) sprawia, że trzeba być naprawdę biegłym językowo, aby uzyskać na nim najwyższą ilość punktów.


Dwie wersje egzaminu IELTS

Egzamin IELTS oferowany jest w dwóch wersjach: General Training Module (egzamin bada ogólną znajomość języka w kontekście pracy) oraz Academic Module (egzamin bada znajomość angielskiego w kontekście nauki w środowisku anglojęzycznym).

Moduł GTM wybierany jest przez osoby, które zdają egzamin z myślą o emigracji np. do Kanady, Nowej Zelandii czy Australii albo w celu zdobycia obywatelstwa brytyjskiego, gdzie minimalny wynik to 6.5 punkta. Natomiast w Polsce, wynik powyżej 6 punktów jest uznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako udokumentowanie kwalifikacji językowych przewodników turystycznych i pilotów wycieczek oraz przez Służbę Cywilną jako potwierdzenie kwalifikacji językowych pracowników.

 

 

 

 

 

Kurs IELTS 1

Najczęściej wybierany jest moduł akademicki IELTS

Moduł akademicki wybierany jest przez tych, którzy chcą podjąć studia za granicą, ponieważ IELTS jest uznawany praktycznie we wszystkich krajach anglojęzycznych.
Przykładowo, wynik minimalny 7 punktów (na niektóre kierunki 6.5) jest akceptowany przez Warwick University. Podobnie, minimum 7 punktów na egzaminie IELTS akceptowane jest przez Cambridge University. Oprócz średniej ogólnej na pułapie 7 punktów trzeba mieć średnią najmniej 7 punktów z każdej części egzaminu. Praktycznie oznacza to, że jeżeli jakaś część wypadła nieco słabiej niż 7 punktów, możemy nie mieć szans przy rekrutacji.

Dlatego, aby zapewnić sobie szanse na przyjęcie należy mierzyć w wynik na pułapie około 8 punktów, czyli uzyskać wynik porównywalny z CPE z oceną A lub B. Wtedy będziemy mogli spełnić wymagania wszystkich uczelni międzynarodowych, w tym uczelni z najwyższej półki.

Więcej informacji o zaawansowaniu językowym wymaganym przy rekrutacji na uczelnie zagraniczne znajdziecie Państwo na naszej stronie w artykule: Kwalifikacje językowe na studia w Anglii.

 

 

Kurs IELTS 2Kurs IELTS w ARTOS-ie przygotuje Cię do tego egzaminu

Wszystkie umiejętności potrzebne do zdania czterech części egzaminu IELTS (Reading, Writing, Listening oraz Interview) są rozwijane na kursach egzaminacyjnych na poziomie C-1 oraz C-2. Czas potrzebny do przygotowania do egzaminu IELTS zależy od zaawansowania kandydata. Niektórym wystarcza jeden semestr lub rok. Inni potrzebują dwóch lat nauki.

Kurs IELTS prowadzony jest przez doświadczonego lektora (absolwent University of Surrey w Wielkiej Brytanii). Przygotowując się do egzaminu, nasi uczniowie ćwiczą nie tylko niezbędne umiejętności egzaminacyjne, ale rozwijają sztukę krytycznego myślenia, oceny i wyrażania poglądów czy prowadzenia dyskusji na różnorodne tematy, co także przekłada się później na sukces w studiowaniu na uczelni.

Przygotowując się do IELTS zwracamy uwagę na rozwijanie umiejętności pisania w kontekście akademickim, np. pisanie esejów lub raportów, a w szczególności koncentrujemy się na sposobach porównywania i opisywania danych przedstawionych w formie wykresów tworzonych w programie Microsoft Excel, ponieważ ta umiejętność jest prawie zawsze testowana na egzaminie IELTS.

Prosimy o kontakt w Biurze Szkoły, gdzie na miejscu można będzie określić bieżące zaawansowanie językowe oraz optymalną ścieżkę dojścia do poziomu, który pozwoli dobrze zdać egzamin IELTS. Nasze kursy języka angielskiego przygotowujące do IELTS odbywają się w Olsztynie, ul. Pieniężnego 18.

WYKŁADOWCA - absolwent University of Surrey w Wielkiej Brytanii: doświadczony lektor, który przygotował już setki osób do międzynarodowych egzaminów językowych.

 

 

Zapisz się na Kurs Medium Light

 

More Info

Więcej Informacji

Dlaczego ARTOS

Przede Wszystkim Konwersacja

Cambridge CAE

Cambridge CPE

Kursy Optymalne

Studia za Granicą w Języku Angielskim

Kwalifikacje Językowe na Studia w Anglii

 

Kursy IELTS w Olsztynie: Szkoła Językowa ARTOS, Olsztyn ul. Pieniężnego 18

Aby zapytać o kurs językowy lub umówić się na rozmowę zadzwoń na:  89 534 21 50  lub:  515-253-212

 

Porozmawiajmy telefon

Podaj swój Telefon Kontaktowy lub Adres Email - Skontaktujemy się z Tobą.

Porozmawiajmy o Twojej Nauce Języka

Prosimy poprawnie wpisać adres email
Wpisz kod
Odśwież Niepoprawny kod

Szkoła Językowa ARTOS

ul. Pieniężnego 18

10-006 Olsztyn

 

Telefon:

+ 48 89 534 21 50

+ 48 515 253 212 

  

Zapisy na Kursy Językowe:

poniedziałek: 12.00 - 15.30

wtorek: 12.00 - 15.30

środa: 12.00 - 19.00

czwartek: 12.00 - 15.30

piątek: 12.00 - 15.30

Logo 400

Logo   Text 500

 Wybrane Linki:

Home

Ceny Kursów

Praca dla Anglisty

Praca dla Germanisty

Dlaczego ARTOS 

 © 2017 Szkoła Językowa ARTOS.

Wszystkie prawa zastrzeżone


Please publish modules in offcanvas position.