Telefon ARTOS

Zapisz się na Kurs Large Light

Dowiedz Się Więcej Large Light

Kurs IELTS

Czym różni się IELTS od innych egzaminów brytyjskich

IELTS (International English Language Testing System) jest nieco innym egzaminem w stosunku do wcześniej opisanych w tym sensie, że na jego podstawie oceniana jest znajomość języka mierzona w skali punktowej od 0 do 9 punktów. To praktycznie oznacza, że osoba, która na przykład uzyskała średni wynik pomiędzy 5 i 6 punktów zdobyła certyfikat IELTS porównywalny do certyfikatu FCE. Wynik około 7 punktów na IELTS jest porównywalny do zdobycia certyfikatu CAE, a certyfikat IELTS z wynikiem od 7.5 do 9 punktów można porównać do certyfikatu CPE.

Pod względem językowym jest to egzamin łatwiejszy niż CPE, ale jego konstrukcja (np. fakt, że w części Listening słuchamy wszystkiego tylko jeden raz, a nie dwa razy, jak w innych egzaminach) sprawia, że trzeba być naprawdę biegłym językowo, aby uzyskać na nim najwyższą ilość punktów.


Dwie wersje egzaminu IELTS

Egzamin IELTS oferowany jest w dwóch wersjach: General Training Module (egzamin bada ogólną znajomość języka w kontekście pracy) oraz Academic Module (egzamin bada znajomość angielskiego w kontekście nauki w środowisku anglojęzycznym).

Moduł GTM wybierany jest przez osoby, które zdają egzamin z myślą o emigracji np. do Kanady, Nowej Zelandii czy Australii albo w celu zdobycia obywatelstwa brytyjskiego, gdzie minimalny wynik to 6.5 punkta. Natomiast w Polsce, wynik powyżej 6 punktów jest uznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako udokumentowanie kwalifikacji językowych przewodników turystycznych i pilotów wycieczek oraz przez Służbę Cywilną jako potwierdzenie kwalifikacji językowych pracowników.

 

 

Kurs IELTS 1

Najczęściej wybierany jest moduł akademicki IELTS

Moduł akademicki wybierany jest przez tych, którzy chcą podjąć studia za granicą, ponieważ IELTS jest uznawany praktycznie we wszystkich krajach anglojęzycznych.
Przykładowo, wynik minimalny 7 punktów (na niektóre kierunki 6.5) jest akceptowany przez Warwick University. Podobnie, minimum 7 punktów na egzaminie IELTS akceptowane jest przez Cambridge University. Oprócz średniej ogólnej na pułapie 7 punktów trzeba mieć średnią najmniej 7 punktów z każdej części egzaminu. Praktycznie oznacza to, że jeżeli jakaś część wypadła nieco słabiej niż 7 punktów, możemy nie mieć szans przy rekrutacji.

Dlatego, aby zapewnić sobie szanse na przyjęcie należy mierzyć w wynik na pułapie około 8 punktów, czyli uzyskać wynik porównywalny z CPE z oceną A lub B. Wtedy będziemy mogli spełnić wymagania wszystkich uczelni międzynarodowych, w tym uczelni z najwyższej półki.

Więcej informacji o zaawansowaniu językowym wymaganym przy rekrutacji na uczelnie zagraniczne znajdziecie Państwo na naszej stronie w artykule: Kwalifikacje językowe na studia w Anglii.

 

 

Kurs IELTS 2Kurs IELTS w ARTOS-ie przygotuje Cię do tego egzaminu

Wszystkie umiejętności potrzebne do zdania czterech części egzaminu IELTS (Reading, Writing, Listening oraz Interview) są rozwijane na kursach egzaminacyjnych na poziomie C-1 oraz C-2. Czas potrzebny do przygotowania do egzaminu IELTS zależy od zaawansowania kandydata. Niektórym wystarcza jeden semestr lub rok. Inni potrzebują dwóch lat nauki.

Kurs IELTS prowadzony jest przez doświadczonego lektora (absolwent University of Surrey w Wielkiej Brytanii). Przygotowując się do egzaminu, nasi uczniowie ćwiczą nie tylko niezbędne umiejętności egzaminacyjne, ale rozwijają sztukę krytycznego myślenia, oceny i wyrażania poglądów czy prowadzenia dyskusji na różnorodne tematy, co także przekłada się później na sukces w studiowaniu na uczelni.

Przygotowując się do IELTS zwracamy uwagę na rozwijanie umiejętności pisania w kontekście akademickim, np. pisanie esejów lub raportów, a w szczególności koncentrujemy się na sposobach porównywania i opisywania danych przedstawionych w formie wykresów tworzonych w programie Microsoft Excel, ponieważ ta umiejętność jest prawie zawsze testowana na egzaminie IELTS.

Aby najlepiej dobrać poziom kursu prosimy o zrobienie odpowiedniego testu diagnostycznego na naszej stronie interenetowejNasze kursy języka angielskiego przygotowujące do IELTS odbywają się obecnie w formie online.

WYKŁADOWCA - absolwent University of Surrey w Wielkiej Brytanii: doświadczony lektor, który przygotował już setki osób do międzynarodowych egzaminów językowych.

 

 

Zapisz się na Kurs Medium Light

 

More Info

Więcej Informacji

Dlaczego ARTOS

Przede Wszystkim Konwersacja

Cambridge CAE

Cambridge CPE

Kursy Optymalne

Studia za Granicą w Języku Angielskim

Kwalifikacje Językowe na Studia w Anglii

 

Kursy IELTS online: Szkoła Językowa ARTOS

Kontakt telefoniczny - zadzwoń na numer:  515-253-212

 

 

Zapisz się do naszego Newslettera.

 

 

 

   Zapisy na Kursy Online A

 

 

Porozmawiajmy telefon

Podaj swój Telefon Kontaktowy lub Adres Email - Skontaktujemy się z Tobą.

Pomożemy Ci Wybrać Kurs i Pomożemy w Nauce Języka.

Prosimy poprawnie wpisać adres email
Wpisz kod
Wyświetl Nowy Kod Niepoprawny kod

1. Administratorem Twoich danych jest Szkoła Językowa ARTOS Andrzej Matysiak z siedzibą przy ul. Pieniężnego 18, 10-006 Olsztyn wpisana do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych Miasta Olsztyn pod numerem 53. Tel.: 515 253 212, adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
2. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do zawarcia i realizacji umowy ze Szkołą. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania a w przypadkach określonych przepisami prawa prawo do usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.
3. Będziemy przetwarzać Twoje dane w celu realizacji umowy, a także przesłania Ci naszych informacji handlowych i marketingowych (za Twoją zgodą), w tym również w celu marketingu bezpośredniego przy wykorzystaniu końcowych urządzeń telekomunikacyjnych. Podanie danych osobowych jest obligatoryjne w celu realizacji umowy i dobrowolne w celu przesyłania informacji handlowych i marketingowych
4. Dane udostępnione przez Ciebie nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim. Odbiorcami danych będą tylko instytucje upoważnione z mocy prawa.
5. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji umowy pomiędzy Tobą a Szkołą do czasu zakończenia jej realizacji, a po tym czasie przez okres wymagany przez odpowiednie przepisy prawa w zakresie przechowywania dokumentacji księgowej i podatkowej, przepisy prawa dotyczące wydawania świadectw i duplikatów świadectw oraz przepisy prawa dotyczące dochodzenia ewentualnych roszczeń.
6. Szkoła Językowa ARTOS zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w niniejszej polityce, co może wynikać z potrzeby dostosowania do zmian w przepisach prawa lub obowiązujących standardów prywatności, czy też rozszerzenia naszej oferty. W związku z tym o wszelkich zmianach Szkoła będzie informować stosownym komunikatem na swojej stronie internetowej.

Szkoła Językowa ARTOS

ul. Pieniężnego 18

10-006 Olsztyn

 

Telefon:

+ 48 515 253 212 

 

Kontakt telefoniczny:

od poniedziałku do soboty: 9.00 - 18.00

 

Logo 400

Logo   Text 500

 Wybrane Linki:

Kursy Angielskiego Online

Angielski Online

Angielski od Podstaw

Dlaczego ARTOS 

 © 2017 Szkoła Językowa ARTOS.

Wszystkie prawa zastrzeżone


Please publish modules in offcanvas position.