Studia za granicą w języku angielskim 2Planujesz studiować za granicą?

Nasi absolwenci często studiują na uczelniach zagranicznych w języku angielskim. Jeżeli również planujesz studiować za granicą, gdzie językiem wykładowym jest angielski, ARTOS znakomicie przygotuje Cię do tych studiów pod względem językowym.  Nie tylko przygotujesz się do międzynarodowych egzaminów językowych, których posiadanie jest niezbędne przy rekrutacji (np. IELTS, CAE, CPE lub TOEFL) ale opanujesz język w taki sposób, że stanie się on naprawdę  bardzo dobrym narzędziem niezbędnym do praktycznego studiowania.

Minimalny i zarazem optymalny poziom znajomości angielskiego do podjęcia studiów w renomowanych uczelniach brytyjskich to poziom C-2 potwierdzony certyfikatem IELTS (średnia punktów co najmniej 7 w każdej z części egzaminu), CAE (ocena A) lub CPE (ocena A lub B). Uczelnie mniej renomowane przyjmują kandydatów ze znajomością języka na poziomie C-1.

Jakie kursy przygotują Cię do studiów za granicą?

W Szkole Językowej ARTOS znakomicie przygotujesz się do studiów za granicą na kursach dla zaawansowanych (poziomy C-1 oraz C-2), zarówno do studiów na poziomie licencjackim jak i studiów podyplomowych na poziomie magisterskim.

Nasze kursy językowe na poziomie C-1 i C-2 dostarczą Ci olbrzymią porcję wiedzy i praktycznych umiejętności językowych.  Będziesz mieć okazję dyskutować na przeróżne tematy, w tym tematy popularno-naukowe.  Będziesz czytać i analizować teksty o dużym stopniu trudności, w tym teksty naukowe oraz literackie.  Rozwiniesz swoje umiejętności słuchania i rozumienia języka mówionego.  Wyjątkowo wzbogacisz swoje słownictwo i wyćwiczysz swoją gramatykę. Nauczysz się pisać i mówić językiem formalnym, w tym opanujesz sztukę pisania esejów akademickich.

Klaudia Zawrotna

We wrześniu 2016 rozpoczęłam pierwszy rok Architektury w Manchester School of Architecture, a z tego tytułu właściwie na dwóch uniwersytetach - University of Manchester i Manchester Metropolitan. ARTOS po raz pierwszy odwiedziłam w drugiej klasie liceum, gdzie zaczęłam kurs przygotowujący do CAE. Nigdy wcześniej nie rozwinęłam swojego angielskiego tak bardzo, jak przez rok nauki w ARTOS-ie.

Klaudia Zawrotna

Studia za granicą w języku angielskim 1

Potrzebne jest perspektywiczne planowanie

Dobre plany muszą wybiegać w przyszłość. Jeżeli myślisz o studiowaniu za granicą, prosimy o kontakt z Biurem Szkoły, gdzie określimy bieżące zaawansowanie językowe poprzez krótki test diagnostyczny oraz zaproponujmy indywidualny plan nauki pozwalający na osiągnięcie właściwego pułapu zaawansowania językowego wymaganego do studiowania za granicą.

Jak długo trwa przygotowanie do studiów

Przykładowo, osoba, która opanowała angielski na poziomie B-2 (poziom porównywalny do Cambridge FCE) potrzebuje średnio 3 lata a minimalnie 2 lata intensywnej nauki, aby osiągnąć stopień zaawansowania na poziomie C-2, czyli poziomie optymalnym do podjęcia studiów za granicą.  W ARTOS-ie można to osiągnąć na kursach dla zaawansowanych (kursy od poziomu 6/Op do poziomu 9/Op lub 10/Op - patrz Plan Nauki Angielskiego), które również przygotują Cię do międzynarodowych egzaminów językowych, takich jak: IELTS, CAE lub CPE.

Nie masz pewności czy poradzisz sobie na studiach?

Jeżeli chcesz studiować za granicą ale nie masz pewności czy sobie poradzisz z takim wyzwaniem, możesz w prosty sposób sprawdzić swoje możliwości zanim podejmiesz decyzję o studiach.  Nasze kursy językowe dla zaawansowanych dadzą Ci przedsmak studiowania w języku angielskim.  Jeżeli dobrze opanujesz bardzo bogaty program naszych kursów na poziomach C-1 i C-2, na pewno poradzisz sobie ze studiami na najbardziej wymagającej wyższej uczelni w języku angielskim.  Jest to absolutnie pewne.

Kwalifikacje Językowe na Studia w Anglii

Studia w Wielkiej Brytanii